KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15706295
nr 1570 6295
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Stockholm. Signerad, akvarell, bladets mått: 18x26 cm, yttermått inklusive ram: 39x44 cm
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
måndag 16 oktober 2023
kl 19:20:43
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström